Technologický postup prací

Každý proces má svůj technologický postup prací. Vyjímkou nejsou ani anhydritové lité podlahy. Správné dodržení postupů Vám zajistí dokonalou podlahu připravenou na pokládku jakékoliv krytiny.

Položení tepelné izolace

Prvním krokem je položení tepelné (případně i kročejové) izolace ve správné tloušťce. Ve většině případech používáme standardní pochozí polystyren od renomovaných výrobců (Novopol, Rigips). Více o tepelné izolaci naleznete zde.

Separační fólie a dilatace

Separační fólie slouží k oddělení vrstev. Používá se PE fólie. Pokládá se po celé ploše tak, aby se zamezilo možnému úniku lité vrstvy. Dilataci používáme k oddělení tam, kde dochází ke styku lité podlahy a zdi.

Lití anhydritové podlahy

Samotné zhotovení podlahy se provádí ze sila - suchá směs, ke kterému je připojen přívod vody a elektřiny nebo z domíchávače - mokrá směs, kde je směs připravena bez dalšího zásahu na stavbě. Pomocí hadic se vhání směs do objektu tak dlouho dokud není požadovaná tloušťka lité podlahy. Po vylití se povrch čeří speciálními tyčemi po celém povrchu tak, aby se celá podlaha znivelovala a uhladila. Po dvou dnech je povrch pochozí.

 
Fotogalerie
RD HřibinyRD PardubiceChata Hlavňov

© 2016 Elicomp-e s.r.o.
Zemědělská 880, 500 03 Hradec Králové, tel.: 605 279 261, e-mail: elicomp-e@elicomp-e.cz