Rekonstrukce

Doplňkové vytápění Rekonstrukce jsou v dnešní době velmi žádané. Ať už se jedná o malou nebo velkou změnu, v každém případě je nutné dobře zvážit vhodný způsob postupů a výběru materiálů.


Velká rekonstrukce

Při velké rekonstrukci se už zabýváme skladbou podlahy. Ve většině případech se stávající podlahy vybourávají a je dobré dopředu vědět co je potřeba připravit.

Skladba podlahy se od novostavby liší jen minimálně. Vše záleží na stavební výšce podlahy, tedy to o kolik se podlahy mohou navýšit.

  • 1. vrstva - 2 - 10 cm - tepelná izolace
  • 2. vrstva - separační fólie
  • 3. vrstva - topné kabely DEVI
  • 4. vrstva - 50 mm - anhydritová litá podlaha

Každá z těchto vrstev je důležitá.
Tepelná izolace - díky ní teplo stoupá vzhůru a vytápíme prostor ve kterém žijeme, ztráty se tedy minimalizují, tloušťku určuje stavební výška a přání klienta.
Separační fólie - pro zhotovení anhydritové lité podlahy je separační fólie z PE nevyhnutelná. Odděluje vrstvu tepelné izolace a lité podlahy.
Topné kabely DEVI - podlahové topení se ukládá do vrstvy, která se zalije anhydritem. Topné kabely jsou celé zalité a dochází zde k dokonalému přenosu tepla a následného vyzáření do prostoru.
Anhydritová litá podlaha - nahradí beton, neslouží k vyrovnání nerovností, je dokonale hladká, slouží jako vrstva ve které jsou uloženy topné kabely (teplo se roznese a snadněji vyzařuje do prostoru) a jako podklad pro krytinu (koberce, dlažba, plovoucí podlaha, linoleum, ...).

Malá rekonstrukce

Na přání majitelů bylo v obývacím prostoru, koupelně a na WC použito podlahové topení, v pokojích pak klasické radiátory. Velká francouzská okna si o tento způsob vytápění řekla jaksi automaticky... Zdroj IDnes.cz

Rekonstruujete koupelnu nebo kuchyň? Do těchto místností je ideální topná rohož. Ve většině případů nezasahujeme do spodní podlahové vrstvy. V případě, že chceme jen vyměnit dlažbu, lino nebo plovoucí podlahu, nemusíme se vzdát komfortní teplé podlahy. Právě pro tyto účely dodáváme topné rohože DEVIMAT, které jsou jen 3 mm tenké. Topná rohož se přilepí na podklad (v mnoha případech jde o stávající podklad - beton, dlažba apod.) a zalije se pomocí samonivelační stěrky nebo flexibilním lepidlem přímo při pokládání dlažby.

Elektroinstalace

Při velké i při malé rekonstrukci se musí topný systém (topný kabel, topná rohož) připojit na elektřinu. S vhodným způsobem Vám samozřejmě poradíme a pomůžeme.

Závěr

Při rekonstrukci je nutné už od začátku počítat se stavební výškou, podle které se vybere ten nejvhodnější způsob vytápění koupleny či kuchyně. Rádi Vám pomůžeme a poradíme přímo na míru Vašeho domu.

 
Fotogalerie
RD ČistěvesRD HřibinyRD Pardubice

© 2016 Elicomp-e s.r.o.
Zemědělská 880, 500 03 Hradec Králové, tel.: 605 279 261, e-mail: elicomp-e@elicomp-e.cz