Ochrana před ledem a sněhem

Vytápění okapů Nízké teploty v kombinaci se sněhem a náledím způsobují v zimním období nemalé potíže. Příjezdové komunikace, vjezdy, parkoviště, chodníky, venkovní schody se stávají pro pohyb chodců nebo dopravních prostředků velmi rizikové.

Devi systémy na roztávání ledu a sněhu představují optimální bezpečí pro chodce a uživatele vozovek za každých povětrnostních podmínek.

Způsoby vytápění

Vytápění vjezdů má možné dva způsoby. Ten první je vytápění celého prostoru a tím 100% zamezit tvorbě náledí. Druhá možnost je vytvořit pruhy pro kola aut a pro pěší.

Ochrana okapových svodů a žlabů se instaluje přímo do nich. Ve výjimečných případech se topné kabely připevňují i přímo na okraj střechy.

Ochrana potrubí proti zamrznutí se instaluje přímo na potrubí kde se přichytí hliníkovou lepící páskou. Potrubí je nutné obalit tepelnou izolací.

Vhodný výběr způsobu vytápění se určuje individuálně případ od případu. Toto jsou klasické způsoby instalace topných kabelů.

Regulace

Regulace topného systému je velmi důležitá kvůli provozním nákladům. Pro ochranu vjezdů a okapových žlabů se používá DEVIREG 850 III. Ten využívá teplotně-vlhkostní čidla, které jsou zabudovány přímo ve vjezdech a žlabech.

Závěr

Topný systém DEVI není jen podlahové vytápění v rodinných domech, ale také vytápění vjezdů a žlabů. Díky topným kabelům zamezíte zranění lidí a poškození majetku. Pro více informací nás prosím kontaktujte.

 
Fotogalerie
Instalace topení TrutnovPalace PardubiceInstalace topení Trutnov

© 2016 Elicomp-e s.r.o.
Zemědělská 880, 500 03 Hradec Králové, tel.: 605 279 261, e-mail: elicomp-e@elicomp-e.cz