Vytápění rodinného domu

Ilustrační obrázek Elektrické podlahové topení se stává nejrozšířenějším způsobem vytápění díky jeho nízkým pořizovacím nákladům, komfortní regulaci, která dokáže spořit provozní náklady na vytápění a nespornému dobrému vlivu na naše zdraví.

Způsob návrhu

Při návrhu dbáme na to, aby byl systém navržen přímo na míru Vašemu rodinnému domu. Topná soustava se navrhuje na základě tepelných ztrát, které máme k dispozici od klienta. Tepelné ztráty jednotlivých místností se pokrývají s rezervou 15 - 20%. Věnujeme pozornost přáním klienta a topný systém navrhujeme dle Vašich požadavků. Podlahové topení vyplňuje celý prostor mimo zařizovací předměty (ledničky, kuchyňské linky, krby, ...).

Způsob instalace

Instalace probíhá ve stanovený termín po dohodě se zákazníkem. Samotnou instalaci předchází návštěva našeho technika/obchodního zástupce, který přímo na stavbě do detailu vysvětlí jak systém tak i průběh instalace vytápění. Instalace samotného topení trvá 1-2 dny (při běžných rozměrech domu) během kterého jsou nataženy topné kabely do místností a připojeny do instalačních krabiček. Je provedeno měření odporových topných kabelů.

Regulace a ovládání

Pro komfortní bydlení je potřeba také regulace topení. Díky našim termostatům jste schopni ovládat nezávisle každý pokoj zvlášť a to z jednoho místa pomocí bezdrátového regulátoru s dotykovým barevným displejem. Pro jednodušší regulaci nabízíme regulátory DEVIREG 550 či 535, které ovládají jednotlivé místnosti, ale už ne z jednoho místo (mimo 550, které lze ovládat z PC). Termostaty využívají dvou teplotních čidel - podlahového a prostorové. Díky tomu je regulace mnohem přesnější a ekonomičtější.

Pořizovací a provozní náklady

Pořizovací náklady si můžete vypočítat zde, pro cenovou nabídku nás prosím kontaktujte. Provozní náklady jsou až o 20% nižší než klasické radiátory.

"Podlahové topení vyhřívá sálavým teplem, což znamená, že stoupá z velké plochy rovnoměrně ke stropu, kde se teprve ochlazuje. Tím zaručí hřejivý pocit v prostoru, takže stačí nižší teplota k tomu, aby člověk pociťoval dostatečný teplotní komfort..." Zdroj Bydleni.Žena.cz

Krb, krbová kamna

Díky naši regulaci není problém ani krb a krbová kamna. Díky teplotním senzorům, které zaznamenají teplo z krbu, topení nepřestane hřát, ale bude temperovat podlahu. Jednoduše lze v regulátorech nastavit minimální teplota podlahy a lze tedy udržovat teplou podlahu nezávisle na okolním prostředí. Tuto funkci lze využít například v přechodném období v koupelnách, kde už je sice teplo díky tepelné izolaci domu, ale podlaha je studená.

Závěr

Doufáme, že jsme Vám tímto článkem poskytly všechny informace pro prvotní rozhodování. V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte kontaktovat naše pracovníky.

 
Fotogalerie
Instalace topení TrutnovPalace PardubiceRD Pardubice

© 2016 Elicomp-e s.r.o.
Zemědělská 880, 500 03 Hradec Králové, tel.: 605 279 261, e-mail: elicomp-e@elicomp-e.cz